Dominika Puzio

Java developer and enthusiast. For the last 9 years she worked as a software developer, software architect, team leader and technical project manager as well as a university lecturer. Currently works as a cloud software engineer and develops TAP platform at Intel.
When not shipping code for work she speaks at local JUG, conducts trainings and consults search solutions based on technologies around Apache Lucene.

Lectures

In Polish Machine Learning dla programistów

O Machine Learning ostatnio mówią wszyscy. Co chwila pojawiają się doniesienia o kolejnych zastosowaniach. Firmy z branży IT, od gigantów po start-upy, chwalą się wykorzystaniem algorytmów uczenia maszynowego w swoich produktach. Forbes pisze: "Machine Learning Will Change Economics". Prasa biznesowa zamieszcza poradniki dla prezesów "How Machine Learning And Big Data Can Boost Your Business". Profesor Tadeusiewicz z AGH, zamęczany po raz kolejny przez dziennikarzy o to, czy już mamy się bać, że komputery będą mądrzejsze od nas, odpowiada, że "lepsza sztuczna inteligencja niż naturalna głupota". Wydaje się więc, że to całkiem dobry moment, żeby dowiedzieć się, jakie są technologiczne podstawy tej gorączki i jak to wygląda z punktu widzenia programisty. W czasie prezentacji postaram się opowiedzieć skąd się wzięło tak wielkie zainteresowanie, czym jest Machine Learning i jakie są jego związki z Big Data, omówię matematyczne podstawy na przykładowym algorytmie i wyjaśnię podstawowe pojęcia stosowane przez data scientistów, a na koniec pokażę jak zbudować model i wykorzystać go w aplikacji, używając do tego open-source'owej platformy TAP (Trusted Analytics Platform) i zintegrowanego z nią systemu do Machine Learningu - również open-source'owego - H2O.Prezentacja jest przeznaczona dla początkujących i będę zaczynać od samej definicji Machine Learningu , więc jeśli ktoś już wykonuje ten okrzyknięty "The Sexiest Job of the 21st Century" zawód, jakim jest data scientist, to może się lekko nudzić, przynajmniej w pierwszej części prezentacji.

img-responsive

You like this speaker?
Share with others!