Joanna Czarnecka

 Od 2002 roku współpracuje zarówno z indywidualnymi osobami, jak i z całymi zespołami budując sprawność organizacji. Przepracowała około 6000 godzin szkoleniowych. Opierając się na zasobach i wartościach z dużą skutecznością działa w trudnych przypadkach związanych z pracą na przekonaniach i postawie, konfliktem, przeprowadzaniem przez zmianę oraz wypaleniem zawodowym. Wspiera procesy negacyjne. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu warsztatów oraz wdrożeń związanych z budowaniem efektywności działania, motywacji oraz tożsamości zespołów. W treningach wprowadza elementy coachingu systemowego i zespołowego. Jest autorką wielu nowatorskich rozwiązań projektowych dotyczących zmiany kultury organizacyjnej w złożonych strukturach organizacyjnych.


Pracowała między innymi dla: Atos, ABB, RST sp. z o.o. sp. K, Altkom, VSoft, Nettur, SmallGis, Logintrans Sp. z o.o., ING Usługi Finansowe, PZU Życie, Millennium Bank, TVN, TV PULS, Benefit Sysyems, Grupa Polskapresse, Hemmersbach, Orlen, BOŚ, , Urzędy Miast i Gmin Górnego Śląska, Poczta Polska, Apteki DOZ, Kingspan, BPH.


Reprezentuje organizację Provocare - Instytut Komunikacji Prowokatywnej


 

Lectures

In Polish Myślenie prowokatywne w świecie IT – czyli rzecz o tym jak budować komunikację z kosmitami (ludźmi innymi niż z świata IT)

"Oni są jacyś inni?", "po co mam mówić do nich jak i tak nic nie zrozumieją?", "Co i rusz przychodzą do mnie z problemami, które mogliby rozwiązać sami”. Te i podobne zwroty słyszymy na większości warsztatów z osobami z świata IT. Najczęściej ich głównym źródłem jest (tak wiemy, to jest niepopularne) otwartość do nawiązania dialogu z "kosmitami" (czyli osobami z środowiska innego niż nasze). Jako ludzie mamy tendencję do bycia zbyt opiekuńczym, zbyt dyrektywnym, zbyt „eksperckim”, zbyt pewnym swojej racji. Każdemu jest bliżej do jednego z tych stylów zarządzania dialogiem. Niektórzy wiedząc, że żaden nie jest idealny - tkwią gdzieś po środku. Też nie dobrze. A co by było gdyby stosować jednocześnie oba? Uruchamiać ludzi do myślenia, działania i brania odpowiedzialności, jednocześnie móc mówić wprost pozostając sobą? Wszystko w dobrej atmosferze. Jednym ze sposobów na to jest myślenie prowokatywne. Nie narzędzie, nie styl zarządzania, czy komunikacji, ale pewien sposób myślenia o swojej roli jako specjalisty IT i swojej relacji do współpracowników lub / i klientów…

img-responsive

You like this speaker?
Share with others!